Pierwsza Licytacja w Klubie!

Uwaga! Uwaga!

Pierwsza taka licytacja w Naszym Klubie!

Mamy na wyposażeniu nowy nabytek, jest nim Pistolet Laugo Arms ALIEN Creator – Limited Edition 500 Full Kit – 9×19 mm.

Ogłaszam licytację na oddanie pierwszego strzału. To właśnie Ty możesz być pierwszy!

Zasada jest prosta.

Licytację rozpoczynamy ceną wywoławczą 35pln i podbijamy o pełne 5pln lub ich wielokrotność.

Licytujemy na Facebook-owym profilu https://m.facebook.com/p/KSS-Tarcza-Ozork%C3%B3w-LOK-Stowarzyszenie-100063539684568/ .

Licytacja trwa do dnia 24 lutego 2024r. do godz. 20.00.

Osoba, która w komentarzu pod tym postem wpisze najwyższą kwotę  – WYGRYWA.

Oczywiście nie jest to prawdziwa licytacja w brzemieniu Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny. To nic innego jak dobrowolna chęć przeżycia przygody i wsparcia Klubu.

Zapewne nie każdy wie „o kim” mowa…o jakim OBCYM??? Trochę teorii na pewno się przyda a praktyka będzie w Naszym Klubie na strzelnicy.

Twórcy Laugo Arms za cel postawili sobie stworzenie broni najwyższej klasy, o rewolucyjnym podejściu w każdym etapie jej tworzenia – od projektu po materiały, obróbkę, wykonanie i finalnie – samą jednostkę. Dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach. Nawet jej wygląd jest…obcy. A dokładniej, jak Obcy, i równie zabójczo celny jak Aliens z niezapomnianej, kultowej już dziś serii. Cóż zatem jest w tej broni tak wyjątkowego? Właściwie to… wszystko 😉 Mamy tu bowiem lufę o grubym profilu, która jest… stała! Trwale osadzona w metalowym szkielecie, z precyzyjną koronką, wykonana ze stali nierdzewnej. Nad nią – nietypowo rozwiązana żerdź ze sprężyną powrotną.

Zamek – mocno i wyraźnie ponacinany dla lepszego przeładowania i kontroli broni – porusza się jedynie po bokach. Objęty stałymi elementami – od dołu szkieletem broni, od górą nieruchomą szyną akcesoryjną. Szyna zresztą jest demontowalna, a w komplecie mamy jej dwie szt. Jedna z regulowanymi przyrządami mechanicznymi, druga z przymocowanym już kolimatorem. Precyzja wykonania i spasowania jest tak duża, że nawet wymiana szyn (która nie wymaga narzędzi i jest dość prosta) i montaż, czy to szyny z przyrządami mechanicznymi, czy też z optoelektroniką celowniczą, nie wymaga ich ponownego zerowania. Chwyt wyprofilowany jest genialnie. Broń trzyma się bardzo wygodnie i pewnie.

Zarówno w dobrym chwycie jak i szybkiej wymianie magazynka, pomaga fabrycznie dostarczany lejek. W komplecie mamy również 3 magazynki, z przedłużoną i dociążoną stopką przyspieszającą wymianę. No i spust. Co tu dużo mówić – ŚWIETNY. Jak strzela się z Aliena? Szybko. Celnie. Bajecznie… aż nie chce się przestać, aż do ostatniego naboju… 🙂 Oś lufy poniżej osi chwytu robi robotę – podrzut broni jest niewielki, co sprzyja szybkiemu i celnemu strzelaniu. Tak wykonane są wszystkie Alieny. Co zatem czyni wersję limitowaną tak wyjątkową? Wbrew pozorom, całkiem sporo.

Kompletnie przeprojektowano szkielet, a dokładniej jego część chwytu, który uzyskał kąt znany z legendarnego Colta 1911 (18 stopni) i przez wielu strzelców uważany za niedościgniony wzór ergonomii chwytu. Sam chwyt w Alienie 500 Creator jest modułowy – wymienić można przednie, tylne i boczne okładziny, dobierając ich wielkość, teksturę a tym modelu również kolor i materiał wedle własnych potrzeb , upodobań czy nawet kaprysu. W zestawie mamy też dwa lejki o różnej wielkości. Niezwykłość wersji podkreślają również subtelnie podkreślone metalicznie brązowym kolorem dodatki – lejek, zrzut zamka i magazynka, jak i lufa oraz język spustowy.

Każdy z pistoletów z limitowanej serii Alien 500 Creator posiada swój unikalny numer XXX-500.

Dodamy, że dobrą passę wokół firmy sprawnie podkręcał udany marketing, którego majstersztykiem był szum jaki powstał w internecie po zdjęciach ochrony prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, u której w kaburach przy pasie widoczne były Alieny.

Przygotowanie do patentu oraz strzelanie!

Zapraszamy wszystkich klubowiczów i entuzjastów broni palnej na sobotnie strzelanie ( 24.02.2024) w godz. 10.00 – 14.00. Będziemy ćwiczyć przygotowanie się do patentu! Oczywiście nasi instruktorzy czekają na wszystkich pasjonatów, którzy zechcą nauczyć się strzelać oraz poćwiczyć swoją formę. Natomiast od godz. 14 odbywać się będzie dynamika.

Znamy termin egzaminu na patent – LUTY 2024

Kurs przygotowawczy do egzaminu na patent strzelecki
26 lutego 2024 (poniedziałek) godz. 17:00 – strzelnica COLT Łódź, ul. Okopowa 70/106. Zapisy na kurs o godz. 16:00.

Od godz. 21:00 dyżur lekarza medycyny sportowej.

Egzamin na patent strzelecki
27 lutego 2024 (wtorek) godz. 9:00 – strzelnica COLT Łódź, ul. Okopowa 70/106


UWAGA: rejestracja na egzamin: od 13.02.2024 do 25.02.2024 przez portal PZSS

Osoby, które zarejestrowały się na egzamin na patent strzelecki, muszą przed egzaminem wstawić na portalu PZSS swoją fotografię, spełniającą wymogi takie, jak zdjęcie do dowodu osobistego lub paszportu:

https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu

Format fotografii musi być pionowy o proporcji 35 x 45, Wstawiony plik ze zdjęciem musi mieć rozszerzenie jpg lub jpeg, Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 400 kB. Osoby, które nie wstawią zdjęcia lub wstawią nieprawidłową fotografię, nie będą dopuszczone do egzaminu.

Na kurs przygotowawczy należy przynieść wygenerowany z portalu PZSS wniosek na patent strzelecki, podpisany przez kierownika/prezesa klubu.

Zawody, zawody, zawody! (18.02.2024)

Uwaga uwaga, drodzy klubowicze! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na zawody PKS (pistolet bocznego i centralnego zapłonu, karabin, strzelba), które odbędą się w najbliższą niedzielę (18.02.2024) od godziny 10:00 do 15:00.

Zapraszamy również dzień wcześniej, w sobotę (17.02.2024), również od 10:00 do 15:00, aby się rozgrzać i poćwiczyć przed niedzielnymi zawodami. Tarcze same się nie trafią!

Walentynkowe atrakcje w KSS Tarcza Ozorków… pakiety, vouchery i specjalne zawody dla par (11.02)!

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych, w KSS Tarcza Ozorków przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe atrakcje walentynkowe!

PAKIET DLA PAR – 25% zniżki na pakiet dla dwóch osób
Specjalna promocja dla par, które jeszcze nie próbowały swoich sił w strzelectwie, a chciałyby razem zacząć swoją przygodę. Zapraszamy pary na podwójne wejście na strzelnicę ze zniżką 25% – pakiet obejmuje wejście na strzelnicę dla dwóch osób, opiekę doświadczonego instruktora, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i korzystania z broni, dostęp do broni klubowej (pistolet, strzelba, karabin), amunicję i dobrą zabawę.

WALENTYNKOWE VOUCHERY DLA BLISKIEJ OSOBY
Idealny prezent dla bliskiej osoby, którą chcielibyśmy zarazić swoją miłością i pasją do broni. Voucher walentynkowy to świetny pomysł na spędzenie czasu razem. Voucher obejmuje opiekę doświadczonego instruktora, który przedstawi zasady bezpieczeństwa na strzelnicy i zademonstruje specyfikę strzelania z poszczególnych rodzajów broni (pistolet, karabin, strzelba), amunicję i niezapomniane chwile.

WALENTYNKOWE ZAWODY DLA PAR ( JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ – 11.02.2024)
A dla par, które już strzelały razem… wyjątkowa klubowa okazja na połączenie sił i zdobycie tytułu najlepiej strzelającej pary w Tarczy Ozorków.
Zasady są proste:
— na zawody zapisujemy się w parach, każda para to jedna drużyna,
— każda z osób w drużynie strzela do tarczy z pistoletu bocznego zapłonu 25 razy, a 10 najlepszych strzałów obu osób liczy się do końcowego wyniku,
— para, które zdobędzie najlepszy wyniki otrzymaja tytuł najlepiej strzelającej pary w KSS Tarczy Ozorków oraz… nagrodę niespodzianką od samego prezesa!

Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę (10.02) i niedzielę (11.02) wszystkich klubowiczów, amatorów broni palnej, nowicjuszy, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę ze strzelctwem, zakochanych, a także singli – kto wie, może to akurat na strzelnicy w Ozorkowie znajdziecie miłość swojego życia…

Zawody 21.01.2024 – ODWOŁANE!

Drodzy klubowicze! Z przykrością informujemy, że jutrzejsze zawody (21.01.2024) zostały odwołane z przyczyn zdrowotnych.